Kiermasz Wielkanocny z konkursami

Burmistrz Głuszycy Roman Głód i dyrektor Centrum Kultury-MBP w Głuszycy Monika Rejman zapraszają w okresie przedświątecznym na Kiermasz Wielkanocny połączony z konkursami. Głuszyczanie i zainteresowani goście będą mogli obejrzeć przygotowane stoiska z wielkanocnymi, domowymi ciastami i ręcznie wykonanymi ozdobami. Impreza odbędzie się w sobotę 12 marca od godz. 10.00w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP w Głuszycy

By |2016-02-16T14:45:55+01:0016 lutego, 2016|Aktualności|

Statuetka „Mistrz Ortografii 2016” czeka na zwycięzcę!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym  IV Dyktando Miejskie w Głuszycy  zorganizowanym w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Oprócz nagród, na zwycięzcę czeka zaszczytny tytuł "Mistrz Ortografii 2016"!  Zgłoszenia osób (powyżej 13 roku życia), przyjmujemy w bibliotece do 16 lutego  do godziny 17.00. Szczegółowy regulamin: http://ckmbp.gluszyca.pl/iv-dyktando-miejskie/

By |2016-02-15T14:52:46+01:0015 lutego, 2016|Aktualności, Biblioteka|

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Głuszycy

Już po raz drugi zapraszamy do udziału w największym biegu pamięci w Polsce Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To bieg, którego ideą jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

By |2016-01-29T14:26:03+01:0029 stycznia, 2016|Aktualności|

IV Dyktando Miejskie

Wkrótce kolejna edycja Dyktanda Miejskiego. Zachęcamy Państwa uczestnictwa! REGULAMIN IV DYKTANDA MIEJSKIEGO GŁUSZYCA 2016 I CELE DYKTANDA: – kultywowanie tradycji posługiwania się poprawną polszczyzną, – kształtowanie umiejętności poprawnego pisania, – dbałość o piękno języka polskiego, – popularyzowanie kultury języka ojczystego, – możliwość sprawdzenia własnej intuicji ortograficznej, – kształtowanie znajomości ortografii, – podniesienie własnej kultury językowej

By |2016-01-28T14:53:29+01:0028 stycznia, 2016|Aktualności, Biblioteka|

Finał etapu miejsko-gminnego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

28 stycznia na scenie głuszyckiego Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej stanęli do rywalizacji „na słowa”, uczestnicy eliminacji miejsko-gminnych XXI Dolnośląskiego Konkursu recytatorskiego „Pegazik”. Głównym organizatorem konkursu jest Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Konkurs skierowany jest do uczniów dolnośląskich szkół podstawowych i gimnazjalnych i dzieli się na cztery etapy. Grupa 12 osób,

By |2016-01-28T13:04:56+01:0028 stycznia, 2016|Aktualności, Biblioteka|

III GŁUSZYCKI MARSZ NORDIC-WALKING

Burmistrz Głuszycy Roman Głód i dyrektor Centrum Kultury Monika Rejman zapraszają na zimową edycję Głuszyckiego Marszu Nordic-Walking w sobotę 6 lutego. Start o godz. 10.30 spod Centrum Kultury w Głuszycy przy ul. Grunwaldzkiej 26, przemarsz na Kamyki, by zobaczyć głuszyckie lodospady, meta w Kolibie Łomnickiej i wspólne ognisko.Serdecznie zapraszamy miłośników chodzenia z kijkami!  

By |2016-01-13T08:58:54+01:0013 stycznia, 2016|Aktualności|

Konkurs recytatorski „Pegazik”

XXI Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK eliminacje miejskio-gminne – 28 stycznia 2016 r. organizator: Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy Organizatorem głównym XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK 2016 jest Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i odbywa się w czterech etapach: I. Eliminacje szkolne, II.

By |2015-12-18T10:53:06+01:0018 grudnia, 2015|Aktualności, Biblioteka|
Przejdź do góry