14-20 marca Tydzień z Internetem

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Kampania jest koordynowana przez organizację pozarządową Telecentr-Europe. W Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wspierana przez liczne grono partnerów. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań, prezentujących ciekawe

By |2016-03-09T15:56:21+01:009 marca, 2016|Aktualności, Biblioteka|

Spotkanie z przedszkolakami.

W środę, 3 marca grupa sześciolatków z Przedszkola Publicznego w Głuszycy ponownie odwiedziła bibliotekę. Podczas poprzedniej wizyty przedszkolaki oglądały przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 3. Tym razem wizyta dzieci była związana z poznaniem biblioteki, jako miejsca, z którego można wypożyczać książki, grać w gry stolikowe, uczestniczyć w konkursach, zajęciach

By |2016-03-04T13:53:33+01:004 marca, 2016|Aktualności, Biblioteka|

Lekcja w bibliotece

We wtorek 1 marca gościliśmy w bibliotece uczniów z klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 2. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, więc na początek zapoznały się z ogólnymi informacjami dotyczącymi zasad korzystania z naszych zbiorów. Główna część spotkania dotyczyła polskich baśni. Dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między

By |2016-03-04T12:15:11+01:004 marca, 2016|Aktualności, Biblioteka|

KOMPLEKS BOISK SPORTOWO-REKREACYJNYCH ORLIK W GŁUSZYCY

Ogłoszenie: W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki konkursu na obsługę programu Lokalny Animator Sportu, który będzie kontynuacją realizowanego w latach poprzednich programu Animator – Moje Boisko Orlik 2012 informujemy, że kompleks boisk sportowo-rekreacyjnych Orlik w Głuszycy będzie otwarty od 1 kwietnia do 31 grudnia 2016 roku. W przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych w

By |2016-02-26T15:33:55+01:0026 lutego, 2016|Aktualności|

Teatralna biblioteka

Dziś nasza biblioteka przeobraziła się w teatr! Widzami były sześciolatki z Przedszkola Publicznego w Głuszycy, a na „scenie” zobaczyliśmy uczniów z klasy III „a” Szkoły Podstawowej nr 3. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. ”Prawo do szczęścia” przygotowane na motywach powieści R. Kiplinga „Księga dżungli”. Młodzi aktorzy pod kierunkiem wychowawczyni Grażyny Bulki zachwycili

By |2016-02-25T15:01:28+01:0025 lutego, 2016|Aktualności|

Zmiana godzin otwarcia biblioteki

Informujemy, że z dniem 01 marca 2016 r. ulegają zmianie godziny otwarcia biblioteki: Poniedziałek: 10:00 - 18:00 Wtorek: 10.00 - 17:00 Środa: 10.00 - 17:00 Czwartek: nieczynna Piątek: 10:00 - 17:00 Pierwsza sobota miesiąca: 9:00 - 14:00 POZOSTAŁE SOBOTY BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

By |2016-02-25T13:16:37+01:0025 lutego, 2016|Aktualności, Biblioteka|

Artystyczny „Dzień Kobiet”

W imieniu Burmistrza Głuszycy serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji "Dnia Kobiet". Będzie wesoło, muzycznie i kolorowo. O dobre samopoczucie Pań zadbają: kabaret "Czerwony Kapturek", Chór Seniorów "Renoma", muzyk Robert Delegiewicz oraz artystka malarka Barbara Sulecka.  

By |2016-02-22T14:39:18+01:0022 lutego, 2016|Aktualności|

IV Dyktando Miejskie za nami – znamy Mistrza Ortografii 2016!

Dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy po raz czwarty zorganizowała Dyktando Miejskie. Konkurs, którego głównym celem jest kultywowanie tradycji posługiwania się poprawną polszczyzną oraz popularyzowanie kultury języka ojczystego objął honorowym patronatem Burmistrz Głuszycy Roman Głód. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii 2016 w sobotni poranek 20 lutego przystąpiły

By |2016-02-22T12:19:01+01:0022 lutego, 2016|Aktualności, Biblioteka|

Informacje o przebiegu IV Dyktanda Miejskiego w telegraficznym skrócie

Okoliczność:  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Impreza: IV Dyktando Miejskie w Głuszycy. Cel: Kultywowanie tradycji posługiwania się poprawną polszczyzną oraz popularyzowanie kultury języka ojczystego. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy. Patronat: Burmistrz Miasta Głuszycy. Liczba osób zgłoszonych: 27 Lista osób uczestniczących: 22 Autor tekstu: Stanisław Michalik. Prowadzący: Monika Rejman - Dyrektor CK-MBP, Roman Głód - Burmistrz

By |2016-02-21T12:49:12+01:0021 lutego, 2016|Aktualności, Biblioteka|

Mali Goście w bibliotece.

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć grupę pięciolatków ze Szkoły Podstawowej nr 2. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały m.in. o tym co to jest biblioteka, co się w niej znajduje, jak należy obchodzić się z książkami, a także co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Dzieci

By |2016-02-18T12:12:44+01:0018 lutego, 2016|Aktualności, Biblioteka|
Przejdź do góry