Dziś na głuszyckim basenie temperatura sięgała maksimum. Sierpniowemu upałowi towarzyszyły wysokie emocje uczestników Zawodów Pływackich o Tytuł Najlepszego Głuszyckiego Pływaka , które odbyły się pod patronatem Burmistrza Głuszycy Romana Głoda.


Ogromną niespodzianką okazało się, że część uczestników zawodów jest przyjezdna, m.in. Warszawy, Katowic, Wałbrzycha, a nawet … z Irlandii, co świadczy o atrakcyjności i popularności naszego basenu.
Dzięki wsparciu i profesjonalnemu instruktażowi ratowników z wałbrzyskiego WOPR, na czele z panem Romanem Maciaszkiem do rywalizacji stanęło kilkunastu uczestników w trzech kategoriach.
W konkurencji przepłynięcia 40 m z deską, w kategorii kl. I-III, I miejsce ex aequo zajęły Aleksandra Hońca oraz Agnieszka Gertz, II miejsce Tymon Baściuk, III miejsce Zuzanna Domańska, IV miejsce Julia Rosuł-Wizgird
W konkurencji przepłynięcia 20 m. stylem dowolnym w tej samej kategorii I miejsce zajęła Aleksandra Hońca, II miejsce Agnieszka Gertz, III miejsce Zuzanna Domańska, IV miejsce Tymon Baściuk
W konkurencji przepłynięcia 50 m stylem dowolnym, w kategorii kl. IV-VI I miejsce zdobyła Martyna Baściuk, II miejsce Hanna Wojtyna. W kategorii gimnazjum I miejsce zdobył Dawid Myszkowski, II miejsce Agnieszka Stawniak.
Wszyscy uczestnicy zostali odznaczeni przez organizatora, dyrektor Centrum Kultury-MBP Monikę Rejman oraz przełożonego wałbrzyskich ratowników medalami oraz gadżetami promującymi nasz region. Dziękujemy serdecznie młodym morsom za udział, odwagę i zamiłowanie do pływania. Zapraszamy wszystkich dużych i małych do zawodów za rok.

40 36 23
1 17 22