Mieszkańcy Głuszycy i okolic, rodziny z dziećmi zdrowymi oraz rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi spotkali się w niedzielę 22 września br. na pikniku integracyjnym zorganizowanym na boisku sportowym w Głuszycy. Słoneczna pogoda sprzyjała radosnej i twórczej aktywności. Na każdego uczestnika zabaw czekały upominki i słodki poczęstunek.
Najmłodsi wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyli w zabawach integracyjnych z animatorami. Pojawiły się także ulubione bajkowe postacie, które porwały dzieci do zabawy z chustą Klanza. Niezwykle inspirujące były spotkania z lokalnymi artystami w namiocie w tzw. Strefie Sztuki, w której fachowych rad udzielał lokalny malarz artysta Ryszard Berczyński. Efektem kreatywności uczestników pikniku była praca zbiorowa dzieci –obraz z martwą naturą w barwach jesieni. Z ciekawą i efektowną techniką decoupage’u zapoznawała zainteresowanych Danuta Jabłońska. Seniorki z głuszyckiego Klubu Relaks w Kąciku Robótek Ręcznych uczyły dzieci szydełkowania i tworzenia pięknych rękodzieł na drutach. W Kąciku Wesołej Buźki wolontariusze ozdabiali twarze dzieci radosnymi malunkami i zaplatali na włosach kolorowe warkoczyki. Na scenie swoje talenty wokalne i instrumentalne zaprezentowali lokalni młodzi artyści: Milena Smusz, Martyna Pokorska, Aleksandra Harasimowicz, Bartek Makułowicz i Przemysław Ciura.
Inicjatywa ,,Tu mieszkamy, tu wspólnie działamy’’ zrealizowana została przez grupę nieformalną w składzie Klaudia Chętkowska – lider, Dorota Link i Marzenna Klann przy silnym wsparciu organizacyjnym grupy niezawodnych wolontariuszy i pracowników Centrum Kultury-MBP w Głuszycy, którym serdecznie dziękujemy za każdy gest wsparcia i radosny uśmiech na twarzy. Projekt został dofinansowany w ramach konkursu #SPOŁECZNIEODPOWIEDZIALNI, współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich EDYCJA 2018-2019. Operatorem projektu jest Fundacja „Katolicka Inicjatywa Berit” w Głuszycy.
Dziękujemy wszystkim przybyłym na piknik za wspaniałą atmosferę, miłe rozmowy i serdeczność!