W Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy trwa realizacja zadania pn. „Ziemia Obiecana Włókniarzy”. Zadanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Zadanie polega na przeprowadzeniu warsztatów teatralnych zakończonych wystawieniem sztuki pt. „Ziemia Obiecana Włókniarzy”, na którą zapraszamy 16 listopada 2019 r. do sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.

Trwa szereg działań zmierzających do ponownego wystawienia „Ziemi Obiecanej Włókniarzy” – sztuki, która przywołuje realia powojennej Głuszycy i utrwala pamięć o lokalnej historii. Przypomnijmy, że premiera sztuki, która podbiła serca głuszyckiej publiczności, odbyła się 10 grudnia 2016 r.

– Reżyser i scenarzysta sztuki Robert Delegiewicz dobrał już obsadę i wraz z Głuszycką Grupą Teatralną prowadzi w CK-MBP warsztaty teatralne, w czasie których przygotowywane są poszczególne sceny przedstawienia. Przy wsparciu seniorów ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy zaprojektowano także stroje dla aktorów, scenografię i rekwizyty. Ponadto projekt zostanie utrwalony w postaci profesjonalnej sesji zdjęciowej i dokumentu filmowego – informuje Sabina Jelewska, koordynator projektu.

Warto dodać, że na realizację zadania „Ziemia Obiecana Włókniarzy” w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” CK-MBP w Głuszycy pozyskało kwotę 20 tys. zł. Partnerami projektu są: Gminą Głuszyca, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy, Gracjan Rudnicki – właściciel Łowiska Pstrągów Złota Woda w Łomnicy.