18 kwietnia w Galerii CK-MBP odbył się wernisaż fotografii Krzysztofa Żarkowskiego „Przyroda wokół nas” połączony z prelekcją nt. „Ptaków Sudetów”.  Wystawa i prelekcja była zorganizowana w ramach obchodów Święta Ziemi.

 Osoba Krzysztofa Żarkowskiego, leśnika i fotografa bezgranicznie zakochanego w ptakach, przyciągnęła na wernisaż liczną grupę gości. Publiczność mogła podziwiać zdjęcia wykonane nie tylko techniką cyfrową, ale również tradycyjną. Towarzyszący wystawie pokaz multimedialny składał się z kilkudziesięciu zdjęć ptaków Sudetów, a każde z tych zdjęć było dokładnie omawiane przez artystę – i to nie tylko pod względem przedstawionego gatunku, ale również miejsca i okoliczności zrobienia zdjęcia.

 Goście usłyszeli także mnóstwo ciekawych historii dotyczących przyrodniczej pasji fotografa, która okazała się wymagającą praca, dla której czasem trzeba sporo poświęcić. Prelekcja zawierała także wiele informacji na temat trybu życia i charakterystycznych cech i upodobań poszczególnych ptaków oraz zwierząt, z którymi fotograf zetknął się w trakcie realizowania swojej pasji. Krzysztof Żarkowski mówił wiele no ochronie przyrody i podkreślał, jak ważne jest, by każdy z nas dbał o środowisko, które go otacza.

Przed prelekcją recital na saksofonie dał Krzysztof Karwowski.

Wystawę można oglądać do 12 maja 2013 r. w godzinach otwarcia CK-MBP.

(fot. walbrzyszek.com/r.bajek)

(ns)