Wystawa fotografii Krzysztofa Żarkowskiego pt. ,,Przyroda wokół nas” połączona z prelekcją na pt. ,,Ptaki Sudetów” już w najbliższy czwartek,18 kwietnia o godz. 17 w Galerii Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Wstęp wolny.

 Krzysztof Żarkowski, leśnik i fotograf od ponad 20 lat. Bezgranicznie zakochany w ptakach. Laureat wielu konkursów fotograficznych.  Aktywny działacz na rzecz ochrony zagrożonych gatunków, m.in. inicjator projektu „Czynna ochrona pluszcza i włochatki w Sudetach Środkowych”.

 Najbardziej pasjonują go ptaki leśne i górskie żyjące na terenie Sudetów. Nie tylko rewelacyjnie fotografuje przyrodę, co zostało docenione w prestiżowych konkursach fotografii, ale także niesamowicie barwnie opowiada o ptakach Sudetów. Stąd też wernisaż wystawy ,,Przyroda wokół nas” zostanie wzbogacony prelekcją nt. ptaków żyjących w naszym regionie.

 Wszystkich miłośników fotografii oraz przyrody zapraszamy 18 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 do Galerii CK-MBP w Głuszycy. Wystawa i prelekcja organizowane w ramach obchodów Święta Ziemi. Wstęp wolny.

(fot. pochodzi ze strony K. Żarkowskiego: www.zarkowski.hb.pl)