32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Głuszyca i jej sztab w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej od lat grają z Orkiestrą, także w tym roku nie może być inaczej. Finał już 28 stycznia. Nie może Was zabraknąć! Tego dnia na głuszyckich ulicach od rana będzie można spotkać uśmiechniętych wolontariuszy WOŚP z puszkami, które mamy nadzieję wypełnią się po brzegi.

W finałową niedzielę głuszycki sztab WOŚP przygotował moc atrakcji, które będą wspierać zbiórkę do puszek. Liczymy na Wasze otwarte serca. Zaczynamy o godz. 10.00 wspólnym morsowaniem na Łowisku Pstrąga Złota Woda w Łomnicy.

O godz. 11 miłośnikom historii i niedzielnych wędrówek proponujemy spacer z lokalnym pasjonatem historii – Grzegorzem Czepilem, który ciekawie opowie o historii naszego miasta i okolic. Zbiórka w Parku Jordanowskim, a po spacerze zapraszamy na ciepłą herbatkę do Jadła.

W godz. 12.00-17.00 mamy dla Was wielką petardą – tego w Głuszycy jeszcze nie było: nurkowanie z Hydromanią na głuszyckim Delfinku przy Szkole Podstawowej nr 3.

O godz. 14.30 w siedzibie sztabu, czyli w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP rozpoczniemy finał hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w wykonaniu Głuszyckiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Orkiestra wykona wiązankę przebojów muzyki rozrywkowej.

O godz. 15 scenę głuszyckiego Centrum Kultury opanuje młodzieżowy zespół muzyczny z I LO w Wałbrzychu. W tym samym czasie będzie można zobaczyć, jak udzielają pierwszej pomocy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Warto obejrzeć pokaz i przypomnieć sobie, jak uratować ludzkie życie.

O godz. 15.30 zobaczymy wielokrotne Mistrzynie Polski w boksie – siostry Andżelikę Mięgoć i Kingę Mięgoć, mieszkanki Głuszycy, które zaprezentują swoje umiejętności zdobyte na ringu.

Ok. godz. 16 atmosferę na parkiecie rozgrzeją tancerze ze Szkoły Tańca Cordex w Wałbrzychu z pokazem tańca towarzyskiego. Będziemy mogli podziwiać również podopiecznych szkoły, którzy zaprezentują swoje umiejętności zdobyte na zajęciach.

Ok. godz. 16.40 na scenie pojawią się młode wokalistki, które śpiewają pod okiem trenera wokalnego Radosława Zychala.

O godz. 17.30 wystąpi nasza gwiazda wieczoru Nullo, czyli Nullizmatyk – polski raper i producent muzyczny, znany z wcześniejszych występów grupie hip-hopowej Trzeci Wymiar.

Ok. godz. 19.15 finał WOŚP w Głuszycy zakończy swoimi hitami nastoletni wokalista WonerS.

Oczywiście w trakcie finału będzie prowadzony kiermasz z przeróżnymi gadżetami i voucherami – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i będzie w ten sposób mógł wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Oj, będzie się działo! Do zobaczenia 28 stycznia w Głuszycy!