Okres wypoczynku w czasie ferii zimowych już za nami. Dla uczestników półkolonii organizowanych przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy był to czas wypełniony ciekawymi zajęciami integracyjnymi, warsztatami artystycznymi oraz wyjazdami do atrakcyjnych turystycznie miejsc w okolicy. Półkolonie zostały jak co roku dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca.

Podczas dwóch pięciodniowych turnusów 40–osobowa grupa dzieci poznała zasady bezpiecznego wypoczynku, dzięki pogadance z policjantami z Komisariatu Policji w Głuszycy. Uczestnicy półkolonii uczestniczyli w warsztatach zdrowego gotowania poprowadzonych przez Maję Jońską, finalistkę popularnego programu kulinarnego Hell’s Kitchen. Młodzi głuszyczanie odwiedzili Zagrodę Edukacyjną „Pod Ostoją” w Dzierżoniowie oraz poznali komedię „Wonka” w czasie wizyty w Cinema City w Wałbrzychu. Zorganizowano warsztaty komiksowe z pisarzem i autorem scenariuszy filmowych – Zbigniewem Mastrenakiem, a także warsztaty z robotyki z instruktorami z KidsTech w Wałbrzychu.

Drugi turnus półkolonii rozpoczął się warsztatami ekologicznymi oraz zajęciami tanecznymi ze Szkołą Tańca Cordex. Krótki kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzili wśród najmłodszych druhowie z OSP Głuszyca Górna. Nie zabrakło też dni z wyjazdami. Dzieci odwiedziły Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, w którym obejrzały spektakl „Doktor Dolittle” oraz wybrały się na wycieczkę do Hydropolis we Wrocławiu. Ostatni dzień półkolonii zakończył się baśniową wyprawą do Zamku Książ i Palmiarni w Wałbrzychu.

Zawsze zależy nam, aby dzieci korzystające z naszej oferty poznały swoją okolicę, nawiązały nowe znajomości wśród rówieśników oraz dobrze bawiły się podczas zajęć, nastawionych na odkrywanie pasji i zdolności– wyjaśnia Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP w Głuszycy. – Było naprawdę „coolturalnie i kreatywnie”, a przede wszystkim bezpiecznie i wesoło, o co zadbała niezawodna kadra opiekunów: Klaudia Chętkowska, Dominika Zajączkowska, Danuta Jabłońska i Ewelina Borensztajn.

Już teraz zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na półkolonie letnie, które będą organizowane przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy w czasie tegorocznych wakacji.