„Coolturalnie i kreatywnie” to hasło przewodnie dwóch turnusów półkolonii organizowanych przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy w czasie tegorocznych ferii zimowych. Pierwszy 5-dniowy turnus rozpoczął się 15 stycznia. Był to dzień integracji 40-osobowej grupy podopiecznych.

Zasady bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych przypomnieli sierżant Marcin Nogawka oraz starszy sierżant Cezary Zdanowicz z Komisariatu Policji w Głuszycy. Dzieci poznały także finalistkę popularnego programu kulinarnego Hell’s Kitchen – Maję Jońską, która opowiedziała o zdrowym gotowaniu i poprowadziła inspirujące warsztaty kulinarne. Było pięknie, smacznie,  aromatycznie i zdrowo. Kolejny dzień półkoloniści spędzili w Zagrodzie Edukacyjnej „Pod Ostoją” w Dzierżoniowie, w której  poznali, jak się wypieka chleb, a zwieńczeniem zdobytej wiedzy było samodzielne przygotowanie chlebków. Poza tym dzieci miały okazję poznać zwierzęta przebywające w zagrodzie, mogły przygotować karmę i samodzielnie je nakarmić.

Trzeci dzień wypełniły warsztaty komiksowe poprowadzone przez Zbigniewa Mastrenaka, autora scenariuszy filmowych i pisarza. Okazało się, że opowiadanie nawet najprostszej historii przy pomocy rysunku to skomplikowana sprawa. Wszyscy jednak sprostali zadaniu i zilustrowali sceny z udziałem zaprojektowanego bohatera. Czwarty dzień uczestnicy półkolonii spędzili w Starej Kopalni w Wałbrzychu podczas warsztatów z robotyki poświęconych egzotycznej faunie i florze Australii z niezawodnymi instruktorami z KidsTech. Pierwszy turnus półkolonii zakończyła wyprawa do Cinema City w Wałbrzychu i obejrzenie komedii fantasy „Wonka”. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony czas w radosnej i twórczej atmosferze.

Kolejny turnus startuje już 22 stycznia i zapowiada się równie interesująco. Zaplanowano warsztaty ekologiczne, krótki kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, wyjazd do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz wycieczki do Hydropolis we Wrocławiu oraz do Zamku Książ i Palmiarni w Wałbrzychu. Będzie się działo!- dodaje Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP w Głuszycy.