Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu na zakup nowości wydawniczych księgozbiór głuszyckiej biblioteki może stale się powiększać. Dodatkowe pozycje z literatury pięknej, dziecięcej i młodzieżowej trafiają na półki w bibliotece i utwierdzają nas w przekonaniu, że każdy czytelnik znajdzie coś ciekawego dla siebie.
Dorosłym czytelnikom szczególnie polecamy następujące tytuły:
Mieczysław Gorzka „Poszukiwacz zwłok”
Małgorzata Niemtur „Labirynt sekretów”
Katarzyna Bulicz- Kasprzak „Nalewka zapomnienia”
Alek Rogoziński „Siła złego na jednego”
Diney Costeloe „Skazane na poniewierkę”
Anna Rybakiewicz „Złodziejka listów”
To tylko niewielka część spośród naszych najnowszych zakupów. Polecamy także kolorowe, pięknie wydane książki dla dzieci i młodzieży. Naszym najmłodszym czytelnikom szczególnie polecamy nasze najnowsze tytuły:
Joanna Jagiełło „Dzikusy. Nowi przyjaciele”
Sofia Erica Rossi „Zmiatacz powietrza i inne zawody przyszłości”
Anna Korycińska „W szkole jest fajnie”
Katarzyna Pruszkowska „O Kaziku i misiu słoniku”
Kasia Keller „Julka i Janek. Czego nie lubi nieśmiałość”
Zachęcamy do odwiedzin głuszyckiej biblioteki i wypożyczania książek, a także śledzenia nas na profilach w mediach społecznościowych. Przypominamy, że propozycje książek do zakupu można zgłaszać podczas wizyty w bibliotece lub przesyłać na adres mailowy: biblioteka@gluszyca.pl lub poprzez wypełnienie formularza na stronie www.ckmbp-gluszyca.pl/zakładka Biblioteka/Zaproponuj do zakupu.
Nazwa zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i /lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”
Realizacje zadania jest „dofinansowana ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.