3 maja w Głuszycy – „Dla Niepodległej”
Koncertem „Dla Niepodległej” w wykonaniu Głuszyckiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia uczczono w Głuszycy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pieśni patriotyczne i żołnierskie oraz utwory o charakterze hymnicznym wprowadziły zebranych w uroczysty i radosny nastrój narodowego świętowania.