Koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą” uświetnił jubileusz 10-lecia działalności głuszyckiej Fundacji Katolicka Inicjatywa Berit. Uroczystość odbyła się 14 października w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.

Na ręce Prezes Zarządu Fundacji Pani Małgorzaty Śliwińskiej burmistrz Głuszycy Roman Głód przekazał serdeczne gratulacje i życzenia dalszej owocnej pracy w podejmowaniu inicjatyw, którym przyświeca troska o drugiego człowieka.

Na scenie pojawili się krakowscy artyści: Jakub Oczkowski (tenor) oraz Anna Lasota (sopran), którzy wcieli się w role Mistrza Jana Kiepury oraz jego słynnej małżonki Marty Eggerth. Artystom towarzyszyła Orkiestra Con Afetto&Friends. W programie znalazły się najpiękniejsze i mniej znane arie i duety z repertuaru Jana Kiepury. Głuszycka publiczność usłyszała także wiele ciekawych anegdot z życia pary śpiewaków opowiedzianych przez Grzegorza Jurasa. Autorem scenariusza i reżyserem projektu był Łukasz Lech.

Wydarzenie objęli honorowym patronatem: Burmistrz Głuszycy Roman Głód, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Centrum Kultury-MBP w Głuszycy, Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit, Parafia pw. Chrystusa Króla W Głuszycy, Miesięcznik „W –akcji”. Działanie sfinansowano ze środków Województwa Dolnośląskiego w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu Kultury, sztuki, ochrony dóbr Kultury i dziedzictwa narodowego pn. „Jesień z kulturą”.

Przed koncertem operetkowym na scenie pojawili się w zabawnym skeczu głuszyccy seniorzy z grupy teatralnej działającej przy Fundacji Berit pod opieką Pani Angeliki Jaśkiewicz. Uroczystość poprowadziła Monika Rejman-Kulus.