Ponad 30 artystów, w tym zamieszkały w Łomnicy Jerzy Marszał, zaprezentuje swoje prace  w CK-MBP podczas czwartkowego wernisażu o godz. 17.00. Wystawa, której komisarzem jest Henryk Hnatiuk, poświęcona została pamięci Jana Pawła II.

 Prace wchodzące w skład wystawy powstawały dwa lata temu, celem oddania hołdu Janowi Pawłowi II przez twórców pogranicza polsko-czeskiego i były już eksponowane w wielu miastach Polski. Podczas czwartkowego wernisażu nie tylko zostaną zaprezentowane obrazy olejne, rzeźby i hafty, ale przede wszystkim będzie miało spotkanie z częścią artystów, którzy opowiedzą o swoich dziełach. Komisarzem wystawy jest Henryk Hnatuik, organizator międzynarodowych interdyscyplinarnych plenerów artystycznych.

 Dodatkowo, podczas czwartkowego wieczoru, będzie można zapoznać się z twórczością Jerzego Marszała, artysty-rzeźbiarza, mieszkańca naszej gminy, którego przygoda z rzeźbiarstwem trwa już ok 35 lat, a prace trafiły do Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Australii, Holandii, Czech czy Francji.

 Wernisaż 21 marca o godz. 17.00 w Galerii Centrum Kultury-MBP. Wystawę będzie można oglądać do 19 kwietnia, w godz. od 10.00-18.00 (poniedziałki i środy) oraz od 10.00-20.00 (wtorki, czwartki, piątki).