Zabytkowe samochody i militaria, smaczna kuchnia  oraz mocne rockowe brzmienie zespołu Anakin zdominują 3 maja imprezę w Ogrodzie Jordanowskim w Głuszycy. Kolejny dzień to atrakcje dla całych rodzin: blok imprez dla dzieci z finałem konkursu na strój postaci bajkowej i ludowej, koncerty zespołów The Green Irish Team i De Colt oraz prezentacje twórczości artystycznej, kiermasze i degustacje potraw.  Strat o godz. 16.00.

Piknikiem Weterana o godz. 16 rozpocznie się 3 maja w Ogrodzie Jordanowskim w Głuszycy dwudniowa Majówką pełna atrakcji: będzie można nie tylko podziwiać zabytkowe samochody i motocykle, ale także przejechać się nimi do Osówki i Łomnickiej Chaty. Będą atrakcje dla miłośników militariów, konkursy wiedzy o Głuszycy oraz wiedzy o motoryzacji. Nie zabraknie też za symboliczną złotówkę potraw z kuchni polowej oraz degustacji chleba. O godz. 19 na scenę wejdzie zespół ANAKIN z Wrocławia, który w mocnym rockowym brzmieniu przypomni hity muzyczne  lat 80. i 90. XX w.

4 maj to kolejne atrakcje: w godz. 16-17.30 planowany jest blok zabaw dla najmłodszych, w tym także rozstrzygnięcie konkursu  na strój postaci bajkowej i ludowej (konkurs dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, swój udział można zgłosić do 30 kwietnia w CK-MBP). W tym czasie przewidziane są także warsztaty balonowe oraz tak ulubione przez najmłodszych malowanie twarzy. Od godz. 17.30 zgromadzonych będzie bawił zespół The Green Irish Team prezentujący muzykę irlandzką , a po godz. 19. scenę opanuje grupa De Colt z muzyką taneczną i pop. Koncertom będą towarzyszyły kiermasze, wystawy oraz degustacje potraw.

Organizatorem dwudniowej Majówki jest Gmina Głuszyca i Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.