5 kwietnia o godz. 11 w głuszyckim Centrum Kultury-MBP rozpocznie się Kiermasz Wielkanocny, połączony z Degustacją Ciast Wielkanocnych oraz wiosenno-świątecznymi warsztatami dla dzieci.  Będą też najpiękniejsze palmy z naszego regionu, wyroby rękodzielników oraz prace wykonane przez młodych głuszyckich artystów. kiermasz

W najbliższą sobotę – podczas Kiermaszu Wielkanocnego – będzie można degustować wypieki świąteczne zgłoszone do konkursu na Najsmaczniejsze Ciasto Wielkanocne i nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez rękodzielników z naszego regionu. Nie zabraknie także świątecznych regionalnych potraw.

Dla najmłodszych Centrum Kultury-MBP przegotowuje wiosenno-świąteczne warsztaty:   pod okiem instruktorek z CK dzieci będą ozdabiały jajka, wykonywały ozdoby świąteczne i bawiły się podczas konkursów związanych z wiosną. Udział w warsztatach bezpłatny.

W tym czasie komisje konkursowe ocenią zaprezentowane palmy i wypieki oraz najpiękniej udekorowany stół. Całości spotkania dopełni wystawa prac plastycznych (ceramika, malarstwo, szkło, papieroplastyka i in.) uczestników zajęć stałych organizowanych przy CK-MBP.

(mb)