28 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece Bartosza Rdułtowskiego, badacza tajemnic wojennych z okresu II wojny światowej, publicystę, dokumentalistę i wydawcę  – właściciela wydawnictwa Technol z Krakowa. Pan Bartosz gromadzi materiały do swojej kolejnej książki. Będzie ona odsłaniała niewyjaśnione dotąd tajemnice związane z obiektami budowanymi przez Niemców w okresie II wojny światowej na terenie Gór Sowich. Panu Bartoszowi pomagali w pracy fotodokumentalista Andrzej  Klimas i redaktor Damian Klamka. Cieszymy się, że pieczołowicie gromadzone w bibliotece materiały dotyczące naszego regionu w jakiejś części  przysłużą się do powstania kolejnej publikacji odsłaniającej nieznane dotąd fakty z przeszłości.
Przy okazji zachęcamy Państwa do lektury książek wydanych przez wydawnictwo Technol w seriach: „Nieznana Historia” oraz „Militarne Sekrety”.  Większość z nich jest dostępna w naszej bibliotece. Niektóre (w tym książki autorstwa naszego Gościa) są opatrzone dedykacją autora!
O nowościach wydawnictwa  możecie się dowiedzieć na stronie internetowej:  http://www.technol.anv.pl/?1/O%20nas   oraz na facebooku:  https://www.facebook.com/pages/Wydawnictwo-Technol/123206437793725 .