Od ubiegłego piątku 16 października w czytelni internetowej Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy można poznać historie bohaterów, którzy stracili życie lub zostali poszkodowani na służbie. Zapraszamy do obejrzenia wystawy Fundacji Dorastaj z Nami pt. „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Zapraszamy do czytelni internetowej w CK-MBP w Głuszycy. Chęć obejrzenia wystawy prosimy zgłaszać przy okazji wizyty w bibliotece lub dzwoniąc pod nr tel. 503 102 817. Wystawę zobaczyć można do końca października – od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00.

Piękna, nostalgiczna wystawa. Uśmiechnięte dzieci w objęciach uśmiechniętych, kochających rodziców. Wszystko czarno-białe, lekko spłowiałe. Przebija ziarno jak na starych fotografiach i niesamowite światło bijące od rodzicielskiej miłości. Tylko, że tych uśmiechniętych, kochających rodziców już nie ma. Odeszli. Zginęli. Polegli, Umarli. Rodzice, którzy służyli innym. Strażacy, żołnierze, policjanci, ratownicy górscy. Dzieci, których rodzice zginęli bądź zostali poszkodowani na służbie próbują i muszą żyć dalej mimo braku rodzica. Zdają z klasy do klasy, zaliczają kolejne egzaminy, szukają pracy i pewnie niejeden raz myślą „co powiedziałby tata?”, „czy mama byłaby ze mnie dumna?”. Partnerzy wystawy: Fundacja PZU, Fundacja Dorastaj z Nami, Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

 

Fundacja Dorastaj z Nami już od 10 lat wspiera dzieci i rodziny pracowników służb publicznych: strażaków, żołnierzy, policjantów, ratowników górskich, którzy zginęli, zmarli lub doznali uszczerbku na zdrowiu podczas służby. Od kwietnia 2020 Fundacja rozszerzyła swoją działalność i objęła opieką także pracowników ochrony zdrowia walczących z COVID-19. Fundacja Dorastaj z Nami to jedyna organizacja pozarządowa w Polsce, która od blisko 10 lat inspiruje różne grupy społeczne i biznesowe, aby działały razem na rzecz pomocy dzieciom strażaków, ratowników górskich, żołnierzy, policjantów, którzy zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby publicznej. Celem działania Fundacji jest długotrwałe wspieranie dzieci w okresie edukacji od chwili przyjęcia do Fundacji aż do zakończenia przez nie nauki, maksymalnie do 25 roku życia. Dzięki działalności Fundacji, dzieci otrzymują regularną, szeroko rozumianą pomoc edukacyjną, psychologiczną, wsparcie finansowe oraz przygotowanie do podjęcia pracy i rozpoczęcia dorosłego życia. Od chwili powołania Fundacja Dorastaj z Nami objęła opieką 255 dzieci.

Więcej o Fundacji Dorastaj z Nami: www.dorastajznami.org  KRS 0000361265
NR KONTA 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006