W najbliższy piątek 17 września  od godz. 16.00 zapraszamy Mieszkańców Głuszycy do udziału w akcji sprzątania jednego z najurokliwszych miejsc na terenie naszej Gminy. Spotykamy o godz. 16 się na Kamykach w Głuszycy Górnej i wspólnie będziemy porządkować tereny zielone okalające nieczynny kamieniołom. Uczestnikom akcji zapewniamy worki na śmieci.

Warto wspomnieć, że tego samego dnia w godzinach przedpołudniowych najmłodsi mieszkańcy Głuszycy – dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 wraz z pracownikami  CK-MBP włączają się do 28. ogólnopolskiej akcji „sprzątania świata” w myśl hasła: „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”. Ogólnopolskim koordynatorem akcji jest Fundację „Nasza Ziemia”. Sprzątanie terenów zielonych przez dzieci poprzedzi wykład na temat ekologii poprowadzony przez Grzegorza Borensztajna.

Do udziału w akcji „Sprzątania świata” serdecznie zapraszają Burmistrz Głuszycy Roman Głód, Radni Rady Miejskiej w Głuszycy oraz Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.