Któż nie słyszał o wrześniowym „sprzątaniu świata”? Ideą akcji jest nie tylko samo posprzątanie określonych miejsc, lecz także uświadomienie skali problemu zanieczyszczenia naszego globu. Dlatego w myśl zasady „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” – głuszyckie CK-MBP zaprasza w  piątek 17 września do udziału w „sprzątaniu świata” tym razem najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz klasy „0” wezmą udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Grzegorza Borensztajna, aby zaraz potem wiedzę o ochronie środowiska wykorzystać w działaniu. Akcję „sprzątanie świata” rozpoczynamy wykładem o godz. 10:00 w sali widowiskowej CK-MBP, po czym rozpoczniemy akcję sprzątania.

Wszystkich tych, którym na sercu leży dobro naszej planety, zapraszamy do włączenia się do naszej akcji. Organizatorem głuszyckiej akcji „Sprzątania świata” jest Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, Szkoła Podstawowa nr 2 we współpracy z Gminą Głuszyca. Koordynatorem ogólnopolskim akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.