18 grudnia w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej gościliśmy uczestników konkursu „Dbam o wzrok”  ze Szkoły Podstawowej Nr 2.  Ponieważ uczniowie tej szkoły nie mogli być obecni podczas  wręczania nagród w dniu 13 grudnia, specjalnie dla nich zorganizowaliśmy małą uroczystość.
Na dzieci czekali przedstawiciele organizatorów konkursu: Irena Makowska z Zakładu Medycznego Med-Optyka, Monika Bisek-Grąz – dyrektor CK-MBP, Renata Sokołowska – kierownik biblioteki i Marzena Nyga z oddziału dla dzieci.
Podobnie jak poprzednia grupa uczestników konkursu, dzieci  obejrzały wystawę prac konkursowych następnie wysłuchały wiersza Jana Brzechwy o sowie, która straciła wzrok czytając w nocy. Podczas zabawy w odgadywanie nazw przedmiotów z zasłoniętymi oczami  miały okazję przekonać  się jak ważny jest zmysł wzroku.  Następnie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały drobny upominek oraz kupon wartości 20 zł na zakup okularów w z Zakładzie Medycznym  Med-Optyka.