ścielę łóżko i zostawiam

w nim swoje sny

ludzie mówią że to nie sny

lecz senne marzenia

tulą się do mnie

niczym kot który

pragnienie pieszczot jak ja

ale dla siebie mam

coraz mniej czasu…

              W. Kamińska

W poniedziałkowy wieczór 28 maja w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy spotkali się miłośnicy poezji. Tym razem organizatorzy zaproponowali uczestnikom spotkania możliwość poznania twórczości wałbrzyskiej poetki Wiesławy Kamińskiej, autorki zbioru wierszy „On i ja”, a także wysłuchania kilku wierszy głuszyczanki Krystyny Ciury.

Wśród gości zgromadzonych na sali znaleźli się między innymi:  Roman Gileta – prezes wałbrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich, recenzent i redaktor tomiku wierszy „On i ja”,  Janusz Kita – przyjaciel poetki, muzyk, założyciel zespołu Klub The Beatles z Boguszowa-Gorc, Stanisław Michalik – regionalista, bloger, miłośnik i znawca poezji i literatury, Andżelika Jaszczak wraz z uczestnikami warsztatów kulturalnych „Teatr i Sztuka” – Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Uczestnicy spotkania zgromadzeni przy wspólnym stole, słuchali wierszy pełnych intymnych wyznań i opisów relacji między dwojgiem ludzi. Nie zabrakło też wspomnień, dykteryjek o początkach twórczości, o zainteresowaniach i planach na przyszłość.

Nastrojowe standardy jazzowe w wykonaniu Piotra Sycza stanowiły znakomite tło do czytanych wierszy, wzbogacając i dopełniając program spotkania. 

Ciepłe słowa skierował do Wiesławy Kamińskiej pan Stanisław Michalik, chwaląc jej dotychczasową twórczość i wspominając o przyznanych nagrodach, m.in. nagrodzie honorowej MKiDN „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wspomniał jednocześnie o licznych w ostatnich latach osiągnięciach literackich wałbrzyskich twórców, co powinno napawać optymizmem i stanowić powód do dumy.

Na pamiątkę spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od Wiesławy Kamińskiej jednodniówkę wydaną na okoliczność jej debiutu literackiego, dzięki której mogą prześledzić drogę Wiesławy do Wałbrzycha i ku poezji.

Spotkanie koordynowane przez Renatę Sokołowską, kierownika MBP zakończyło się wspólnym śpiewem piosenek o Głuszycy, do których tekst napisała Krystyna Ciura.

Red. tekstu: R.Sokołowska, fot. K.Chętkowska