Wesołe zabawy z animatorami, dmuchane zamki, rozgrywki sportowe i teatrzyk dla najmłodszych to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w dniu 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Głuszycy. Młodym mieszkańcom Głuszycy symboliczny klucz do władania miastem przekazał burmistrz Roman Głód, a wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Głuszycy Edyta Popek życzyła wszystkim dzieciom zamieszkałym w naszej gminie dużo radości i mile spędzonego czasu.

Boisko sportowe w Głuszycy zamieniło się w olbrzymi plac zabaw, które poprowadzili animatorzy z Centrum Animacji i Rekreacji Karolandia. Ponadto najmłodsi w sali widowiskowej CK-MBP obejrzeli teatrzyk pt. „Szewczyk Dratewka”, a najstarsi – uczniowie klas siódmych i gimnazjaliści wzięli udział w rozgrywkach w piłkę siatkową i nożną.

W czasie Dnia Dziecka rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Mój dom – bezpieczny dom – dom bez przemocy” – projekt socjalny współfinansowany przez Gminę Głuszyca. Konkurs zorganizowali Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuszycy i Centrum Kultury-MBP. Oto zwycięzcy konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Kl. 0-3
1. Maja Borys
2. Leon Rozmus
3. Zofia Drzygała
Kl. 4-6
1. Kacper Steciuk
2. Elena Bonczak
3. Maria Jarosz
Kl. 7-gimnazjum
1. Alicja Wilisowska
2. Laura Linder
3. Martyna Musz

Pamiątkowe dyplomy i drobne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Prace plastyczne zgłoszone do konkursu można od 4 czerwca obejrzeć w galerii CK-MBP w godzinach pracy instytucji.

Na podium stanęły także zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców biorące udział w rozgrywkach w piłce siatkowej i w piłce nożnej. W siatkówce dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, drugie kl. 3b, a trzecie kl. 2a z Gimnazjum Publicznego. Najlepszą drużyną w piłce nożnej okazali się gimnazjaliści z 3b, drugie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, a trzecie kl. 3a z Gimnazjum Publicznego. Puchary ufundowane przez Powiat Wałbrzyski wręczyły Panie Grażyna Owczarek, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego oraz Maria Sokołowska, Prezes zarządu Stowarzyszenia Pomoc Dziecku.
Dziękujemy głuszyckim uczniom i przedszkolakom za udaną zabawę i jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu i spełnienia marzeń.

Organizatorami tegorocznego Dnia Dziecka w Głuszycy były głuszyckie instytucje: Centrum Kultury – MBP, Ośrodek Pomocy Społecznej, Szkoła Podstawowa nr 2 , Szkoła Podstawowa nr 3, Gimnazjum Publiczne, Przedszkole Samorządowe oraz Stowarzyszenie Pomoc Dziecku w Głuszycy. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem burmistrza Głuszycy Romana Głoda i zostało dofinansowane ze środków Gminy Głuszyca i Powiatu Wałbrzyskiego.