W Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy trwają gorące przygotowania do wystawienia „Ziemi Obiecanej Włókniarzy” – sztuki teatralnej, która przywołuje realia powojennej Głuszycy i utrwala pamięć o lokalnej historii. Aktorzy grający w przestawieniu od września do połowy listopada br. uczestniczą w warsztatach teatralnych prowadzonych przez reżysera i autora scenariusza spektaklu – Roberta Delegiewicza.

W sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury odbywają się próby czytane scenariusza i opracowywane są poszczególne sceny przedstawienia. Z pomocą seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głuszycy zaprojektowano już stroje dla postaci oraz dobrano rekwizyty i scenografię przedstawienia.
W warsztatach uczestniczą mieszkańcy Głuszycy tworzący Głuszycką Grupę Teatralną „Po godzinach”. Aktorzy-amatorzy w spektaklu „Ziemia Obiecana Włókniarzy” wcielą się w następujące role:
Agnieszka Musz zagra Rachelę, Alina Mączyńska- Helenę, Artur Gołda- Leona, Edyta Popek- Annę, Iweta Głód- Marię, Magdalena Gołda –Magdalenę, Ilona Banasik- Lidkę, Magdalena Kandefer- Marlenę, Mirosław Żołopa – Kazimierza, Urszula Mrozińska- Ewę, Robert Delegiewicz- Komisarza, Szymon Sławik- Partyzanta Pierwszego, Krzysztof Gołda- Partyzanta Drugiego, Roman Głód- Przesłuchiwanego.

Zadanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Zadanie polega na przeprowadzeniu warsztatów teatralnych zakończonych wystawieniem sztuki pt. „Ziemia Obiecana Włókniarzy”, na którą zapraszamy 16 listopada 2019 r. do sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.
Przypomnijmy, że premiera sztuki, która podbiła serca głuszyckiej publiczności, odbyła się 10 grudnia 2016 r. Partnerami projektu są: Gminą Głuszyca, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy, Gracjan Rudnicki – właściciel Łowiska Pstrągów Złota Woda w Łomnicy.