Jak rozsądnie oceniać kredyty bankowe, czy warto się ubezpieczać, oszczędzać i jak racjonalnie planować domowy budżet? Cykl spotkań realizowany jest w ramach projektu ,,Prosto i przystępnie o domowych finansach” do jakiego CK-Miejska Biblioteka w Głuszycy zakwalifikowała się jako jedna z 30 placówek w Polsce. Kolejne dwa spotkania 15i 16 kwietnia w godz. 10:00-12:00. Wstęp wolny.

Projekt „Prosto i przystępnie o domowych finansach” odsłania tajniki mądrego gospodarowania budżetem domowym i ma na celu upowszechnianie wiedzy o domowych finansach oraz wprowadzeniu do bibliotek zajęć z zakresu podstawowej edukacji finansowej. Pierwsze dwa spotkania były poświęcone zagadnieniom ubezpieczeń oraz rozsądnej ocenie ofert kredytowych banków.

W poniedziałek 15 kwietnia br. w godz. 10:00-12:00 spotkanie pt. ,,Dlaczego warto oszczędzać i planować swoje finanse”, z kolei we wtorek 16 kwietnia w godz. 10:00-12:00 warsztaty pt. ,,Jak racjonalnie zarządzać domowym budżetem.  Czy warto zakładać konto w bank”. Udział w spotkaniach bezpłatny. W ramach zajęć przewidziana jest przerwa oraz poczęstunek.

W ramach realizacji projektu głuszycka biblioteka została wyposażona w pakiet edukacyjny w wersji  papierowej  i elektronicznej, składający się z publikacji, poradników, filmików z wykładów i rozmów z zakresu edukacji finansowej. Z materiałów tych mogą korzystać wszyscy chętni.

Projekt realizowany jest przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

 

Projekt „Prosto i przystępnie o domowych finansach – spotkania w bibliotece” jest prowadzony przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach  komponentu „Organizacje pozarządowe bibliotekom”

 

 

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.