ufaj - mat. organziatoraO czym nie wolno zapominać przy zawieraniu umów? Jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami na rynku telekomunikacyjnymi? Odpowiedzi na te i inne podobne pytania, poznają mieszkańcy Głuszycy w czwartek 12 czerwca o godz. 11. W Centrum Kultury-MBP spotka się z nimi eksperci z wrocławskiej delegatury Urzędu Telekomunikacji Elektronicznej RP. Wstęp wolny.

 

Podczas spotkania konsumenci dowiedzą się m.in. jakie nieuczciwe „chwyty” marketingowe stosują reprezentanci firm telekomunikacyjnych w celu nakłonienia abonentów do zmiany umowy z dotychczasowym operatorem, jakich środków ostrożności należy przestrzegać podczas rozmów z przedstawicielami handlowymi oraz co zrobić, kiedy umowa została zmieniona wbrew ich woli.

 Abonenci, a zwłaszcza osoby starsze cyklicznie kierują do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wnioski o interwencję, których powodem są nieetyczne działania przedstawicieli dostawców usług telekomunikacyjnych. Scenariusz zazwyczaj jest podobny – abonent nie do końca świadomie zgadza się na zmianę zakresu usług lub na zmianę operatora – a w efekcie zamiast obiecanej promocji otrzymuje wyższe rachunki. Niestety o tym, że dokonał niekorzystnej dla siebie zmiany dowiaduje się przeważnie dopiero po kolejnym okresie rozliczeniowym – kiedy jest już za późno na bezpłatne wycofanie się z nowej i „lepszej” umowy. Spotkanie jest wynikiem współpracy głuszyckiego CK-MBP z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów ze Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu i wrocławskiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej RP.