– Wszystkim mieszkańcom z okazji 60 rocznicy nadania praw miejskich Głuszycy przekazuję moc najserdeczniejszych życzeń, życzę Państwu, by nasze miasto rozwijało się z każdym rokiem i było dla wszystkich przyjaznym, bezpiecznym miejscem do życia –tymi słowami przywitał publiczność burmistrz Głuszycy Roman Głód, który ogłosił także konkurs na wybór głuszyckiego hejnału. Trzy propozycje hejnału zagrał na trąbce członek Głuszyckiej Orkiestry Dętej – Zygmunt Możyński. Zaprezentowane kompozycje opracował kapelmistrz głuszyckiej orkiestry- Eugeniusz Leć, a mieszańcy w głosowaniu internetowym zdecydują, którą melodię hejnału będzie można usłyszeć w południe z budynku Urzędu Miejskiego.

Sobotnie świętowanie rozpoczęli najmłodsi głuszyczanie, których do wspólnych, wesołych aktywności zaprosili lokalni animatorzy- klauni Klara i Patryk. Mimo kapryśnej aury nie zabrakło dobrej zabawy przy skeczach kieleckiego Kabaretu z Konopi, który swoim programem skutecznie rozgonił deszczowe chmury. Na scenie pojawiła się także wokalistka z Łomnicy, zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu „Wałbrzych ma talent”- piętnastoletnia Marysia Kuźma, która oczarowała widownię swoim głosem. Sporą dawkę pozytywnej energii wniósł koncert szczecińskiego zespołu LORD-Sound of Queen, który zagrał covery jednej z najpopularniejszych grup rockowych na świecie. Po koncercie do zabawy przy tanecznych dźwiękach zaprosił zebranych Sebastian DJ Brylok Wawrzak.

„Święto Głuszycy” poprowadzili Robert Delegiewicz i Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę. Podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia dla pracowników Centrum Kultury-MBP, Urzędu Miejskiego w Głuszycy.

O samym głosowaniu na głuszycki hejnał niebawem przekażemy więcej informacji.