Grudzień to magiczny czas, kiedy to łączy nas oczekiwanie na zbliżające się Boże Narodzenie i związanie z nimi świąteczne tradycje, szczególnie ulubione przez najmłodszych odwiedziny św. Mikołaja, wspólne pieczenie pierników czy też ubieranie choinki.

Jak co roku do Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy zaprosiliśmy dzieci na mikołajkowe warsztaty dekorowania pierników, które odbyły się w minioną sobotę  4 grudnia.  Przy nastrojowej muzyce dzieci dekorowały własnoręcznie zrobionym lukrem piernikowe bałwanki, reniferki, gwiazdki, które później zawisną na domowych choinkach. Gościem specjalnym świątecznego spotkania był św. Mikołaj, który osłodził dzieciom chwile twórczej pracy przy zdobieniu pierników.

Szczególnie ciepło dziękujemy prowadzącym warsztaty Państwu Grzegorzowi, Katarzynie oraz Magdzie Czepil z głuszyckiego „Jadła”, a także wszystkim dzieciom, które z wielką starannością ozdobiły swoje pierniczki. Mamy nadzieję, że nasze warsztaty zainspirują całe rodziny do wspólnego zdobienia świątecznych piernikowych przysmaków.