30 września 2010 roku odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem – autorem wierszowanych bajeczek dla dzieci. Jego utwory pełne humoru niezwykle podobały się młodej publiczności. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas II i III głuszyckich szkół podstawowych. Specjalnie na spotkanie autor przygotował ciekawe zagadki. Za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymywały małe upominki.

Na koniec autor przyznał nagrodę specjalną dla najbardziej aktywnego uczestnika, była to książka z dedykacją. Na zakończenie spotkania poproszono Pana Wiesława Drabika o wyłonienie zwycięzcy w konkursie plastycznym pt.: „Ilustracje do książek Wiesława Drabika”. Nagrodę otrzymała Emilka Waligóra, uczennica klasy IIa Szkoły Podstawowej Nr 3.
W podziękowaniu za interesujące, ciekawe i wesołe spotkanie dzieci wręczyły autorowi kwiaty oraz laurkę. Wiele osób skorzystało z możliwości zakupu książek naszego Gościa, a wszyscy chętni ustawili się w długa kolejkę po autograf.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, po którym z pewnością bajeczki naszego Gościa będą rozchwytywane z bibliotecznych półek.

Dziękujemy Panu Leszkowi Żołnierukowi za dowóz dzieci na imprezę.