szymiec11Funkcjonowanie polskiej służby zdrowia. Ten temat zdominował spotkanie posłanki Haliny Szymiec – Raczyńskiej z mieszkańcami Głuszycy Górnej, którzy są jednomyślni – potrzebne są zmiany. Pytanie, czy wreszcie się ich doczekamy i czy będą one korzystne dla pacjentów?

Za każdym razem, Halina Szymiec – Raczyńska mówi wprost o tym jak wyglądają prace podczas Komisji Zdrowia. – Głosujemy czasem do 2:00 lub 3:00 w nocy, po czym rano okazuje się zupełnie co innego. Na pytanie co się, stało w nocy, pan Minister odpowiada – mieliśmy różne możliwości – zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Jestem nie tylko lekarzem ze stopniem doktora nauk medycznych, ale też menadżerem służby zdrowia. Zajmowałam się nie tylko pracą w ramach swojej specjalizacji, ale od lat realizuję dziesiątki programów profilaktycznych i edukacyjnych, co jest kluczowe dla ochrony zdrowia. W swoim dorobku poselskim mam opracowane założenia reformy polskiego systemu opieki zdrowotnej. To niepolityczne, a biznesowe opracowanie rozwiązań wydajności opieki zdrowotnej. Jednak opracowane założenia, do dziś leżą w szufladzie Ministra Zdrowia i czekają na jego przychylność – mówiła Halina Szymiec- Raczyńska. Nie zabrakło też profilaktyki zdrowia. Posłanka – lekarz zachęcała do aktywności fizycznej, regularnych badań i zdrowego odżywiania się, ale również do jak najczęstszych spotkań w gronie znajomych i…założenia w Głuszycy – Uniwersytetu III Wieku. – Uniwersytety III Wieku to wspaniała sprawa. Ludzie spotykają się, spędzają razem czas, chodzą na różne zajęcie, wyjeżdżają na wycieczki. Pomyślcie, żeby i u Was coś takiego powstało – zachęcała posłanka.
Mieszkańcy Głuszycy, poprosili także Halinę Szymiec – Raczyńską o kolejne spotkanie, a także pomoc w założeniu Uniwersytetu III Wieku w Głuszycy. Kolejne spotkanie zaplanowano na 29. 04 na godz. 15:00 w Centrum Kultury-MBP.

szymiec1szymeic2

(tekst i foto: A. Nowak)