Uczniowie IV klas wszystkich głuszyckich szkół podstawowych mieli niecodzienną okazję osobiście poznać pisarkę, ilustratorkę, krytyka literackiego, jurora konkursów literackich i ilustratorskich, członka polskiej Sekcji IBBY –  panią Joannę Olech.


Podczas przemiłego spotkania dzieci dowiedziały się kto może zostać pisarzem, co to jest „kolokwializm”, wysłuchały fragmentów „Dynastii Miziołków” czytanych przez autorkę. Podczas wspólnej zabawy z rozwiązywaniem zagadek o Miziołkach dzieci wykazały się wielką znajomością tematu, za co zostały nagrodzone cukierkami.
Wymyślały też historyjki o smokach, a w tym samym czasie pani Joanna tworzyła ilustracje do słyszanych opowieści. Spotkanie było niezwykle urozmaicone, żal było się rozstawać! Na pamiątkę każde dziecko otrzymało autograf i dedykację na specjalnie przygotowanym zaproszeniu oraz  na książkach. Dzieci podziękowały brawami, kwiatami i laurką.
Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach DOLNOŚLĄSKICH SPOTKAŃ PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI  „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH”.
Głównymi organizatorami akcji są Dolnośląska Biblioteka Publiczna i wydawnictwa: „Literatura” oraz „Akapit-Press”