Z okazji Dnia Dziecka  Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej przygotowały dla bibliotek możliwość zorganizowania pokazu edukacyjnego filmu animowanego Sekret Eleonory. Nasza biblioteka skorzystała z tej możliwości. Sala widowiskowa zamieniła się na czas projekcji w salę kinową,
w której ok. 160 dzieci z klas I, II, i III szkół podstawowych Nr 2 i Nr 3 śledziło   historię siedmioletniego Natanaëla.

Chłopiec w spadku po swojej cioci Eleonorze otrzymuje wspaniałą kolekcję książek. Chociaż nie umie jeszcze czytać odkrywa, że książki służą za schronienie bohaterom dziecięcej literatury.  Problemy finansowe rodziny sprawiają, że bezcenne książki mają zostać sprzedane.  Alicja z Krainy Czarów, Pinokio, Szeherezada i inne bajkowe postacie znikną na zawsze wraz ze swoimi historiami jeśli opuszczą bibliotekę.  Natanaël, aby ocalić małych przyjaciół zmniejszony za sprawą czarów przez wiedźmę Carabosse, stawia czoła wielkim niebezpieczeństwom, musi też nauczyć się czytać. Bo bohaterowie książek tylko wtedy żyją, gdy ktoś je czyta!
Mali widzowie wezmą udział w konkursie rysunkowym na jeden z dwóch tematów zainspirowanych filmem „Sekret Eleonory”: „Jak ja ratowałbym bohaterów książek?” lub „Jakim postaciom z książek chciałbym pomagać?”
Niektóre dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 przyszły na projekcję oryginalnie przebrane, za co zostały nagrodzone wielkimi brawami, otrzymały też małe prezenty książkowe. Wszystkie dzieci dostały zakładki do książek oraz lizaki.