Spotkanie autorskie z Andrzejem Dobkiewiczem, który po raz pierwszy zaprezentował publicznie swoją najnowszą książkę „RIESE”. KRZYK CIERPIENIA W GŁUSZYCY odbyło się w poniedziałek 27 maja w  Centrum Kultury- Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy.
Publikacja postała z inicjatywy Burmistrza Głuszycy Romana Głoda przy ogromnym zaangażowaniu Prezesa  Podziemnego Miasta Osówka Zdzisława Łazanowskiego.
Lektura książki nie pozwala czytelnikowi pozostać obojętnym na ludzkie tragedie, które miały miejsce w czasie II wojny światowej w Górach Sowich, m.in. na terenie obecnej gminy Głuszyca. Ogrom cierpienia, pracy w morderczych warunkach, nieustanny strach i głód towarzyszył sześciu bohaterom książki, których łączy jedno – doświadczenie Holocaustu i pobyt w AL Riese z powodu żydowskiego pochodzenia.
Warto poznać ukazane historie, które skłaniają do refleksji nad mechanizmami rządzącymi światem i ludźmi. Oby przywołane wspomnienia były dla następnych pokoleń przestrogą przed tym, do czego zdolny jest człowiek, będący pod wpływem zbrodniczej ideologii.
W wydaniu książki wparli autora głuszyczanie, m.in  Grzegorz Borensztajn z Fundacji Szlakiem Riese oraz Aneta Kalenik i Sabina Jelewska.
„Krzyk cierpienia w głuszy” nabyć można w sklepikach w Podziemnym Mieście Osówka oraz w Sztolnie Walimskie.