Uczestnicy kolejnych „Spotkań a z pasjami” byli pod wielkim wrażeniem dzisiejszego Gościa, pani Anny Musiałówny. Pani Anna jest fotografem, publikuje na łamach Polityki reportaże i projekty dokumentalne.
Zawód, który wykonuje jest dla niej czymś więcej niż tylko pracą. To pasja, którą realizuje z wielkim zaangażowaniem. Jej prace nie są zwykłymi fotografiami – to opowieści o życiu uchwycone w jednym ułamku sekundy. Pani Anna stara się, żeby to, co przemija zachować dla przyszłych pokoleń. Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Dokumentalistów „Droga” zrzeszających doświadczonych fotoreporterów, którzy m.in. dokumentują wielokulturowe dziedzictwo życia obyczajowego, społecznego, architekturę i środowisko naturalne regionów Polski.   http://www.sddroga.org/start/

Fragment wywiadu do Wiadomości 24 pl. : (…) Mnie na przykład interesuje wszystko, co jest indywidualne, co należy do jakiegoś regionu – lokalna architektura, obyczaje – to wszystko, z czego człowiek wyrasta. Nie można tego wymazać, wykreślić, to zostaje w nas. Nie kupimy w supermarkecie nowego życia, które nie ma żadnych fundamentów (…)
Wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/anna_musialowna_fotografia_to_moja_zyciowa_pasja_85887.html

Podczas spotkania ujęła wszystkich swoją wrażliwością, ciepłem, wielkodusznością, energią i spontanicznością.  Pani Anna bardzo ceni sobie bezpośredni kontakt z ludźmi i w trakcie spotkania kilkakrotnie wspominała, że żałuje, iż nie może bezpośrednio porozmawiać z uczestnikami. Poprosiła nawet prowadzącego wideokonferencję o listę bibliotek, które uczestniczą w spotkaniu i zapowiedziała, że postara się odwiedzić każdą z nich. Z niecierpliwością czekamy na tę wizytę! Wszak nasz region jest kopalnią tematów mogących zainteresować panią Annę!

Biblioteka w Głuszycy uczestniczy w projekcie pod nazwą „Spotkania z pasjami” realizowanym przez Fundację Orange, współfinansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej.

logo_pl