Niezwykle kreatywne są głuszyckie seniorki z chóru „Renoma” działającego przy CK-MBP oraz z osiedlowego klubu „Relaks”. Mają tysiące pomysłów i nie brakuje im odwagi, aby te pomysły realizować!

W ubiegłym roku podczas bibliotecznych „Spotkań z pasjami” zrodził się pomysł, by panie, uczestniczki „Spotkań”, przyłączyły się do promocji głuszyckiej odsłony Narodowego Czytania. Odzew był natychmiastowy! Seniorki od razu przystąpiły do działania i w dniu imprezy pojawiły się na ulicach naszego miasta damy z parasolkami przeciwsłonecznymi, ubrane w długie suknie i kapelusze (wówczas czytaliśmy „Lalkę” Bolesława Prusa). Rozdawały mieszkańcom ulotki informujące o imprezie, wzbudzając niemałe zdziwienie.

W tym roku panie już kilka miesięcy temu rozpoczęły przygotowania do akcji promocyjnej Narodowego Czytania. Zgłębiały wiedzę na temat Rzymu za czasów Nerona, obejrzały film „Quo Vadis”, wydrukowały szkice strojów z epoki, zgromadziły odpowiednie materiały i ozdoby, po czym przystąpiły do szycia, upinania, drapowania i ozdabiania.

W dniu V edycji Narodowego Czytania od samego rana pięknie wystrojone „Rzymianki” wręczały Głszyczanom zaproszenia na wieczorną imprezę.

Wszystkie Panie były również obecne podczas uroczystości, a ich delegatka – Jadwiga Czepil-Kostańska zachwyciła obecnych interpretacją fragmentu powieści „Quo vadis?”: „Ursus na arenie”. Dodatkowo panie przygotowały patery z owocami i dzbany z napojami, którymi częstowały gości podczas spotkania.

Bardzo serdecznie dziękujemy paniom: Jadwidze Czepil-Kostańskiej, Grażynie Cechnickiej, Renacie Kogut, Ewie Kowalik, Wiesławie Krzemińskiej, Danucie Malec, Emilii Płatowicz-Agaciak, Genowefie Skłym, Barbarze Stępień, Annie Włodarczyk oraz malutkiej Julce Cechnickiej, która dzielnie uczestniczyła w akcji promocyjnej wspierając swoją babcię!