W związku z udziałem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy w III Ogólnokrajowej Nocy Bibliotek otrzymaliśmy prawa do publicznej emisji filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” (reż. P. Klange i W. Soderlund.) Film jest najnowszą ekranizacją jednego z tomów znanej serii książek dla dzieci. Przedstawia pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji przygody dwójki małoletnich detektywów na tropie tajemnicy diamentu. Film zdobył nagrodę publiczności na 3 festiwalu „Kino Dzieci” organizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty (organizację pozarządową, której celem jest upowszechnianie ambitnej sztuki filmowej spoza głównego nurtu).

Na projekcję zaprosiliśmy dzieci ze wszystkich głuszyckich szkół. Sala zapełniła się po brzegi, a oklaski na koniec seansu świadczą o tym, że film się podobał.

Biblioteka jest w posiadaniu kilku książek z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa K. M. Widmarka, H. Willis . W każdej z nich młodzi detektywi rozwiązują inną zagadkę i przeżywają mnóstwo ekscytujących przygód. Zachęcamy do lektury!