Pierwsi  uczestnicy  kursu e-learningowego  języka angielskiego dla dzieci „FunEnglish w bibliotece”  oraz dla dorosłych  „Angielski123.pl.”   rozpoczęli naukę.  Dotychczas naukę podjęło dziesięcioro dzieci oraz cztery osoby dorosłe.

 

 

Kurs dla dzieci składa się z kilkuset gier, piosenek karaoke, filmów, fotolekcji i ćwiczeń. Łączy on zabawę i naukę z używaniem komputera.  Dzieci mogą korzystać  z niego samodzielnie. Dokładnie tak, jak na co dzień korzystają z gier komputerowych. Wystarczy, aby uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.
Kurs dla dorosłych „Angielski123.pl” jest jedynym w Polsce, w pełni kompleksowym kursem nauczania języka angielskiego o charakterze internetowego podręcznika. Jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć w języku angielskim. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Uczestnik kursu uczy się we własnym rytmie, w dowolnym czasie.
„FunEnglish w bibliotece” oraz „ angielski123.pl.  są to wspólnymi  przedsięwzięciami firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego,  która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.
Wszystkich chętnych do podjęcia nauki języka angielskiego zapraszamy do biblioteki! Można zarezerwować komputer do nauki języka w dowolnych godzinach pracy biblioteki. (rs)