wopr10Pokazem ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy przedmedycznej i konkursami rozpoczął się sezon na głuszyckim basenie. Nad bezpieczeństwem pływających będą czuwać ratownicy z wałbrzyskiego WOPR-u.

Wałbrzyska grupa ratowników WOPR przygotowała dla przybyłych na otwarcie basenu trzy pokazy: dwa na dużej niecce, gdzie nurek wyławiał osobę z głębokości 3 m oraz ratownik topiącą się osobę na głębokości 1,7 m oraz pokaz na mniejszej niecce, gdzie udzielano pomocy osobie z urazem kręgosłupa. Po pokazach dzieci miały okazję przeszkolić się z udzielania pomocy przedmedycznej oraz wziąć udział w konkursach: plastycznym nt. prawidłowego zachowania się na basenie oraz z wiedzy ogólnej nt. bezpieczeństwa nad wodą.

Od 2 lipca na basen obowiązują bilety całodniowe w cenach: 3,5 zł (ulgowy) oraz 7 zł (normalny). – Dla amatorów kąpieli mamy do wyboru trzy niecki:  dużą – 20 m x 50 m o głębokości od 120 cm do 300 cm; średnią – 20 m x 20 m o głębokości 120 cm i brodzik – 5 m x 3 m o głębokości do 30 cm – zaprasza Monika Bisek-Grąz, p.o. dyrektora CK-MBP w Głuszycy. Basen będzie czynny codziennie do 31 sierpnia. Wałbrzyski WOPR wraz z zarządzającym basenem Centrum Kultury-MBP planuje w lipcu przeprowadzanie na basenie zawodów pływackich oraz nauki pływania.

WIĘCEJ FOTOGRAFII Z POKAZU NA NASZYM KONCIE NA fACEBOOK

www.facebook.com/pages/Centrum-Kultury-Miejska-Biblioteka-Publiczna-w-Głuszycy/167315620011360?ref_type=bookmark