basen5Wielkie otwarcie z pokazami ratownictwa wodnego zaplanowano na głuszyckim basenie w najbliższy wtorek. Miejski Basen w Głuszycy zarządzany przez Centrum Kultury-MBP w Głuszycy czynny będzie w lipcu i w sierpniu codziennie. 1 lipca wstęp wolny, w pozostałe dni bilety całodniowe w cenie 3,5 i 7 zł.

Amatorzy kąpieli mają do wyboru trzy niecki:  dużą – 20 m x 50 m o głębokości od 120 cm do 300 cm; średnią – 20 m x 20 m o głębokości 120 cm i brodzik – 5 m x 3 m o głębokości do 30 cm. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać wałbrzyski WOPR. W ubiegłym roku basen miejski w Głuszycy, jako jedyny w regionie, otrzymał pozytywną opinię WOPR-u:  – Brak jakichkolwiek zastrzeżeń i uchybień, a tym samym pozytywna ocena stanu bezpieczeństwa w roku 2013 uplasowała nasz głuszycki basen liście najbezpieczniejszych kąpielisk Dolnego Śląska. Mamy nadzieję, że tak będzie i w tym roku – informuje Monika Bisek-Grąz, p.o. dyrektora CK-MBP w Głuszycy.

Otwarcie basenu planuje się 1 lipca o godz. 10. W dniu otwarcia wstęp bezpłatny i mnóstwo atrakcji: dla dzieci konkursy z nagrodami, a od godz. 12 pokazy sprzętu i ratownictwa wodnego przeprowadzone przez wałbrzyski WOPR oraz nauka elementów pierwszej pomocy przedmedycznej (RKO).

Basen będzie czynny codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia. W dniu otwarcia wstęp wolny, w pozostałe dni bilety całodniowe w cenie 3,5 zł (ulgowy) oraz 7 zł (normalny).

Przy obiekcie basenowym znajdują się również boiska sportowe do piłki nożnej i koszykówki.