Głuszyckie Centrum Kultury-MBP po raz kolejny zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 26 listopada. Przesłuchania i wręczenie nagród 30 listopada.

 Celem organizowanego przez Centrum Kultury – Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy jest prezentacja dorobku artystycznego solistów, duetów, dziecięcych zespołów wokalnych; popularyzacja śpiewania i muzykowania dzieci i młodzieży; wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja dziecięcej aktywności artystycznej oraz rozbudzanie poczucia muzykowania jako formy spędzania wolnego czasu.

– Udział w Festiwalu Piosenki Tajemniczego Trójkąta mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów,  i  to niezależnie, czy uczą się muzyki w szkole, ognisku muzycznym, prywatnie lub po prostu chcą zaprezentować swój talent – informuje Krzysztof Karwowski, instruktor w CK-MBP.

Przesłuchania uczestników i wręczenia nagród odbędą się w sali widowiskowej Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Rozpoczęcie przesłuchań rozpocznie się w piątek 30 listopada 2012 r. o godz. 10.00. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przewidziano na godz. 15.00. Formularze zgłoszeń, regulamin i karty zgłoszenia znajdują się na stronach do pobrania w CK-MBP. Nabór zgłoszeń trwa do 26.11.2012 r.