W sobotę 19 maja w Łomnickiej Chacie, w malowniczej, górskiej scenerii miał miejsce przegląd wykonawców do Festiwalu „Z gitarą na stoku”, który w tym roku odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia.

Jury w składzie: Włodzimierz Brzeziński (Filharmonia Sudecka, skrzypce), Jarosław Augiewicz (kompozytor, lider zespołu Bieguni) i Witold Kozakowski (uznany pedagog gitary klasycznej), po przesłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody główne, jedno wyróżnienie specjalne, a także trzy równorzędne wyróżnienia. Laureatów będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas głównego programu festiwalowego w sierpniu.

 

Planowane są także dodatkowe przesłuchania wykonawców, którzy będą chcieli wystąpić w ramach tzw. wolnej sceny w pierwszym dniu festiwalu (w piątek). Przesłuchania planowane są dopiero w lipcu, ale już teraz można zgłaszać się u organizatora.

 

Oficjalne przedstawienie laureatów i wręczenie nagród nastąpi podczas głównego programu Festiwalu „Z gitarą na stoku”, który tak samo, jak w poprzednich latach odbędzie się na stoku obok Łomnickiej Chaty w dniach 24-25 sierpnia 2012 r. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych.