Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zaprasza do udziału w spotkaniach  organizowanych w ramach projektu  „Prosto i przystępnie o domowych finansach:  spotkania w bibliotece” prowadzonego przez  Fundację Wspomagania Wsi w ramach  Programu Rozwoju Bibliotek.

Terminarz spotkań:

I SPOTKANIE: 11 kwietnia (czwartek) w godz. 10:00 – 12:00;

temat: Jak rozsądnie oceniać oferty kredytowe banków.

II SPOTKANIE: 12 kwietnia (piątek) w godz. 10:00 – 12:00

temat: Czy warto się ubezpieczać.

III SPOTKANIE: 15 kwietnia (poniedziałek) w godz. 10:00 – 12:00

temat: Dlaczego warto oszczędzać i planować swoje finanse.

IV SPOTKANIE: 16 kwietnia (wtorek) w godz. 10:00 – 12:00

temat: Jak racjonalnie zarządzać domowym budżetem.  Czy warto zakładać konto w banku.

Spotkania prowadzone będą przez trenera edukacji finansowej panią Barbarę Szczudlik.

Uczestnikom spotkań a także pozostałym mieszkańcom zapewnimy w bibliotece dostęp do materiałów edukacyjnych z tego zakresu w wersji tradycyjnej i elektronicznej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy znalazła się w gronie  30-stu bibliotek, które w drodze konkursu zostały włączone do udziału w projekcie „Prosto i przystępnie o domowych finansach – spotkania w bibliotece”.

Projekt „Prosto i przystępnie o finansach domowych – spotkania w bibliotece”  prowadzony jest przez Fundację Wspomagania Wsiw ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

 

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-   Amerykańskiej Fundacji Wolności.