Wielki  zapał towarzyszy grupie seniorów uczestniczących w warsztatach komputerowych zorganizowanych w bibliotece. Wszyscy w swoich domach trenowali umiejętności nabyte podczas poprzednich zajęć i zaangażowaniem przystąpili do kolejnej lekcji.

Po krótkim przypomnieniu tematyki poprzednich warsztatów i ćwiczeniu polegającym na nagraniu zapisanego w komputerze pliku na nośnik pamięci zewnętrznej, seniorzy rozpoczęli zgłębianie tematyki dotyczącej Internetu.  Po zapoznaniu się z podstawową terminologią, wyruszyli w wirtualny świat! Na początek odwiedzili stronę internetową naszej instytucji i odszukali na niej artykuły oraz zdjęcia z poprzednich zajęć. Następnie obejrzeli na facebooku  film przedstawiający wydarzenia minionego roku w bibliotece http://www.youtube.com/watch?v=A-A1FVtuQzw . Film został przygotowany przez Sylwię Wojtowicz, która w bibliotece odbywa praktykę zawodową. Kolejnym zadaniem było samodzielne wyszukanie informacji na dowolny temat za pomocą wyszukiwarki internetowej. Za bardzo przydatną uznano możliwość sprawdzenia rozkładu jazdy czy też pogody. Za tydzień kolejna porcja wiadomości i ćwiczeń.
Dziękujemy Sylwii Wojtowicz za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu warsztatów!!

Komputery,  z których korzystają użytkownicy głuszyckiej biblioteki zostały pozyskane dzięki udziałowi naszej placówki w II rudzie Programu Rozwoju Bibliotek, a także zakupione ze środków Instytutu Książki w ramach projektu: „Kraszewski komputery dla bibliotek”, oraz Fundacji Orange w ramach projektu: „Akademia Orange dla bibliotek”. Oprogramowanie do komputerów nieodpłatnie dostarczyła firma Microsoft (Program Donacji Oprogramowania Microsoft).  Bezpłatny dostęp do Internetu zapewnia bibliotece Fundacja Orange.

 logo-prb-220 logo-fundacja-orange-220 microsoft logo instytut-ksiazki