z6

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się niezwykle klimatyczne Zaduszki Poetycko-Muzyczne zorganizowane w niedzielne popołudnie przez głuszyckie Centrum Kultury-MBP. Ze sceny zabrzmiały zarówno utwory muzyki klasycznej, popularnej, jak i poezja. Na koniec w koncercie wystąpił w bluesowym repertuarze zespół Paranoja Hotel.

 Blisko na dwie godziny sceną zawładnęli muzycy, poeci oraz adepci sztuki teatralnej. W programie poetycko-muzycznym wystąpili podopieczni Jadwigi Szeligowskiej, Eweliny Korby i Tomasza Szeligowskiego z ogniska muzycznego działającego przy Fundacji Berit. Młodzi artyści: Natalia Janik, Karolina Szewczuk, Natalia Mordowska, Aleksandra Pawłowska i Kalina Hac wykonali m.in. utwory Bacha, Czajkowskiego czy Nakady. Niezwykły duet: mistrz  (Jadwiga Szeligowska) i uczeń (Paweł Lipski), wykonał utwór Ave Maria na flecie i pianinie. Na akordeonie mazurka zagrał Hubert Janas, głuszyczanin, uczeń wałbrzyskeij szkoły muzycznej.

 Po raz pierwszy na scenie zaprezentowali się – i to skutecznie – młodzi ,,aktorzy” w inscenizacji Teofila Lenartowicza pt. ,,W noc zaduszną” przygotowanej przez Angelikę Szpat z CK. Dzieci wystąpiły w strojach autorstwa Marii Burek (CK) i w profesjonalnej charakteryzacji wykonanej przez Natalię Smolińską (CK).

 Utwory z repertuaru Anny German zaśpiewała Maja Nowicka, finalistka Dolnośląskiej Ligi Talentów, ponadto Kinga Stępska zaprezentowała utwory Anny Jantar, a Teresa Pietras Bułata Okudżawy oraz Marka Grechuty. Tuż przed zespołem Paranoja Hotel wystąpił Jacek Świderski z utworem z repertuaru Bogusława Meca.

 Na zakończenie utwory Tadeusza Nalepy, a także własne, zagrał zespół Paranoja Hotel, którego publiczność nie chciała wypuścić ze sceny, niejednokrotnie domagając się bisów.

 Zaduszki-Poetycko Muzyczne można uznać za udaną imprezę  – zarówno dzięki artystom, jak i też znakomitej i tak licznie przybyłej publiczności.

 Kolejna okazja do ,,muzykowania” będzie miała miejsce już 11 listopada, kiedy to wspólnie – wraz chórem seniorów – będą śpiewane w CK-MBP pieśni patriotyczne i narodowe.

 z1 z2 z3 z4 z5 z7 z8