korekta.pamiątki

Jeszcze przez 2 tygodnie mieszkańcy Głuszycy mogą stać się współautorami wystawy organizowanej przez Centrum Kultury-MBP w Głuszycy w ramach obchodów Dnia 11 Listopada.

– Z okazji obchodów 11 Listopada organizujemy wystawę, której celem ma być przypomnienie ważnych momentów w dziejach Polski, ale z perspektywy naszych mieszkańców. Dlatego zachęcamy głuszyczan, aby podzielili się z nami pamiątkami, które są dla nich związane z przełomowymi historycznymi momentami kraju bądź też przedmiotami o samej wartości historycznej – wyjaśniają organizatorzy. – Interesują nas np. oryginalne fotografie, medale, dokumenty, przedmioty. Nie określamy ram czasowych, to mogą być przedmioty związane z 1918 rokiem, ale także z drugą wojną światową, czy też z późniejszymi ważnymi dla Polski dziejami, aż do 1989 r. Każda rzecz zostanie odpowiednio zabezpieczona i zwrócona właścicielom po 11 listopada – dodają.

Zgromadzone w ten sposób przedmioty wzbogacą wystawę, jaka będzie towarzyszyła obchodom 11 Listopada w głuszyckim Centrum Kultury-MBP. W programie m.in. występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy, jak i wspólne śpiewanie z Chórem Seniorów pieśni patriotycznych i narodowych.