Wycieczki wyjazdowe do okolicznych atrakcji, kreatywne warsztaty, konkursy z nagrodami, zajęcia biblioterapeutyczne i integracyjne oraz radosna atmosfera spotkań towarzyszyły dzieciom, uczestniczącym w półkoloniach organizowanych przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy.

W czasie minionych ferii dzieci odwiedziły SOWĘ- Strefę Odrywania  Wyobraźni i Aktywności w „Starej Kopalni” w Wałbrzychu oraz Zagrodę Edukacyjną Marianówek, w której czekały na przybyłych ciekawe warsztaty pieczenia chleba. Nie zabrakło także spotkań z ulubionymi bohaterami: z „Anią z Zielonego Wzgórza” podczas spektaklu w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, z „Kotem Maurycym” w Cinema City w Wałbrzychu oraz z Minionkami przy okazji wizyty w Głuszycy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Uczestnicy półkolonii wybrali się także do Burmistrza Głuszycy Romana Głoda, który oprowadził młodych głuszyczan  po nowej siedzibie Urzędu Miejskiego i  przedstawił wiele ciekawych informacji o gminie. Dzieci wybrały się także na wycieczką do Manufaktury Cukierków „Słodkie Czary Mary” we Wrocławiu, gdzie podczas warsztatów samodzielnie wykonały ulubione słodkości. Ferie zakończyły się zwiedzaniem  Muzeum Zabawek w Karpaczu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za mile spędzony czas, a także paniom, które z zaangażowaniem i uśmiechem opiekowały się uczestnikami półkolonii- Paniom Klaudii Chętkowskiej, Dominice Zajączkowskiej, Danucie Jabłońskiej i Ewelinie Borensztajn.

Zadanie „OdLOTTOwe spotkanie z bajką- półkolonie w czasie ferii zimowych 2023 w Głuszycy” realizowane przez Centrum Kultury-Miejska Bibliotekę Publiczną w Głuszycy zostało dofinansowane przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej w Warszawie.