IMG_3692Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy uczestniczy w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących”. Celem projektu jest ułatwienie osobom z dysfunkcją wzroku dostępu do książek mówionych, a także zwiększenie dostępności odtwarzaczy książek cyfrowych. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Głuszycka biblioteka, jako uczestnik projektu, otrzymała nieodpłatnie – na podstawie umowy użyczenia – urządzenie Czytak Plus, służące do odtwarzania książek mówionych w nowoczesnym standardzie cyfrowym. Jest ono przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Larix” biblioteka otrzymała również prawie 1000 tytułów książek. Są to najwybitniejsze dzieła literatury pięknej polskiej i zagranicznej, książki popularnonaukowe oraz inne, niedostępne wcześniej w wersji dźwiękowej. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie systematycznie powiększać zbiór książek cyfrowych, przeznaczonych dla osób z dysfunkcją wzroku.
Serdecznie zapraszamy osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku do korzystania z nowej możliwości słuchania dzieł literackich! Osobom, które posiadają własne urządzenie Czytak Plus proponujemy udostępnianie posiadanych przez nas książek. Wystarczy przynieść kartę pamięci CZYTAKA, na którą pracownik biblioteki nagra wybrane pozycje.
Katalog cyfrowych książek mówionych oraz Warunki wypożyczania Czytaka Plus dostępne są w siedzibie biblioteki oraz na stronie internetowej biblioteki: http://ckmbp.gluszyca.pl/biblioteka/

regulamin:  Czytak Plus Regulamin wypożyczania

spis książek: katalog_larix_2014-1

logo_larix Logo_MKiDN_RP