Jest wśród nas wiele osób, które realizują swoje różnorodne pasje. Pani Maria Chmielarz – mieszkanka naszego miasta jest jedną z nich. O swojej pasji podróżowania postanowiła opowiedzieć podczas spotkania zorganizowanego w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Pani Maria będąc na emeryturze zwiedziła wiele krajów, poznała ich kulturę i historię. Widziała miejsca, które dla większości z nas są znane wyłącznie z telewizji, internetu lub książek, jak również te, o których niewiele lub nic nie wiemy. Chiny stanowiły Temat pierwszego spotkania z panią Marią.

Jego uczestnicy poznali liczne fakty i ciekawostki związane tym olbrzymim krajem. Pani Maria opowiadała m. in. o pysznym jedzeniu, niezwykłych budowlach, produkcji jedwabiu, niespotykanej nigdzie indziej czystości miast, o podróżowaniu rikszą i koleją osiągającą w ciągu 5 minut zawrotną prędkość 431 km/godz. Były także praktyczne rady i wskazówki dotyczące organizacji wypraw w odległe zakątki naszego globu, a całość ilustrowały liczne fotografie zrobione podczas podróży.

Panie z Klubu Seniora „Relaks” w podziękowaniu za spotkanie podarowały głuszyckiej podróżniczce oraz paniom bibliotekarkom własnoręcznie wydziergane papucie, a pani Maria obiecała opowiedzieć o innych swoich wyprawach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności pani Marii Chmielarz oraz seniorkom za rewelacyjne botki!