posterA3.indd
Podczas spotkań uczestnicy mogli poznać niezwyczajne osoby w „pewnym wieku”, które zadziwiają swoimi pasjami, aktywnością i optymistycznym podejściem do życia. 03 października odbyła się wideo konferencja z „Latającymi Babciami” – grupą babć (z jednym dziadkiem) z Łodzi, zajmującą się pisaniem bajek i wierszy dla dzieci oraz prezentującą swoje utwory w formie teatrzyku. Grupa daje przedstawienia w przedszkolach, szkołach, ośrodkach wychowawczych, domach dziecka, szpitalach i w innych instytucjach. Dzięki wsparciu finansowemu władz Łodzi udało im się wydać kilka książek z własną twórczością. Wieść o „Latających Babciach „lotem błyskawicy” roznosi się po  całym kraju, o czym świadczą liczne zaproszenia napływające z różnych miejscowości. Działalność literacka i artystyczna przynosi  członkom grupy niesłychanie dużo satysfakcji, pozwala dzielić się swoimi talentami i umiejętnościami, realizować marzenia, na które wcześniej nie było czasu. Wdzięczni odbiorcy twórczości „Latających Babć” mianują ich swoimi „Honorowymi Babciami”, stąd liczba wnuków grupy jest coraz bardziej imponująca.
Każda z Latających Babć jest wyjątkowa i każda wnosi do projektu coś swojego, niepowtarzalnego. Uzupełniamy się wzajemnie, chcemy przekazać dzieciom i młodzieży swoją wiedzę i doświadczenie życiowe. Mamy wiele planów, nowych pomysłów i nadzieję, że starczy nam sił, żeby je wszystkie zrealizować – mówi autorka projektu Latające Babcie: Urszula Machcińska.  http://www.latajacebabcie.pl/index.php/aktualnosci

10 października podczas kolejnego „Spotkania z pasjami”mieliśmy przyjemność spotkać się wirtualnie z Wirginią Szmyt. Ta 73 letnia didżejka zachwyciła uczestników spotkania! Jej kultura bycia, otwartość, zaangażowanie w to, co robi, umiejętność dostosowania się do realiów współczesności, a także pokora, szacunek do innych, wewnętrzne i zewnętrzne piękno wzbudziły podziw, sympatię i wielkie uznanie. Pani Wirginia opowiadała  o swojej pasji do muzyki, o tym, jak uczyła się obsługi sprzętu potrzebnego do prowadzenia imprez muzycznych, o uczestnikach tych imprez a także o trudnościach pojawiających się czasami  Mówiła także o innych swoich pasjach: m.in. o pisaniu wierszy i miłości do zwierząt.
Zaprezentowała też swoje umiejętności didżejki, za co uczestnicy spotkania nagrodzili ją spontanicznymi brawami. Pani Wirginia ma swoje konto na facebooku:
https://www.facebook.com/pages/DJ-Wika/456023021118441
Były to dwa niezwykle spotkania: budujące, inspirujące i pozwalające spojrzeć na jesień życia z optymizmem.
Bohaterką kolejnego spotkania  będzie Mariola Zimnicka – założycielka jedynego w Polsce  Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku 
Zapraszamy w najbliższy czwartek  o godz. 11 do czytelni naszej biblioteki.

logo_pl

 

 

Biblioteka uczestniczy w projekcie pod nazwą „Spotkania z pasjami” realizowanym przez Fundację Orange, współfinansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej.