Od poniedziałku 1 sierpnia rusza drugi turnus dwutygodniowych półkolonii organizowanych przez nasze Centrum Kultury – MBP w Głuszycy  pod hasłem „Wakacyjna przygoda”.  Zajęcia dofinansowane są z budżetu Gminy Głuszyca.

Warsztaty lepienia z gliny, spotkania z ciekawymi ludźmi, piesza wycieczka po okolicy, wyjście na obiekt kąpielowy w Głuszycy, a także wyjazdy do ZOO we Wrocławiu, Cinema City, Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych i Explora Park w Wałbrzychu oraz warsztaty serowarskie w Zagrodzie Lutomierz i warsztaty z robotyki w Kids Tech  – to zaplanowane atrakcje podczas sierpniowego wypoczynku.

W czasie pierwszego turnusu półkolonii, który trwał do połowy lipca, dzieci wzięły udział m.in. w warsztatach teatralnych i wycieczce po okolicy z leśnikiem. Uczestnicy zajęć odwiedzili także Kościół Pokoju w Świdnicy, Kopalnię Złota w Złotym Stoku,  Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Klockownię, Kolejkowo i Skytower we Wrocławiu. Nie zabrakło też ulubionego seansu w kinie, spotkania z sympatycznymi alpakami i lamami oraz aktywnego wypoczynku nad wodą.

Każdy dzień „Wakacyjnej przygody” to duża dawka pozytywnej energii oraz radosny i bezpieczny wypoczynek w gronie rówieśników.